למה לי קליפ מילולי?

אצל משינה עשו את זה קודם, הראל סקעת נשמע כמו שלא שמעתם מעולם, יובל דיין נחשפת וגם לירן דנינו ואפילו דקסטר כאן. כולם נפלו קורבן בקליפ מילולי.

 

תופעת הקליפ המילולי התחילה בארה"ב, שם יוצרים שונים לקחו קליפים מפורסמים ושרו מילים חדשות לשיר, אשר מתארות את מה שקורה בקליפ באופן מילולי, בסנכרון מלא למה שקורה על המסך ובחיקוי נאמן לביצוע המקורי. התופעה הזו לא איחרה להגיע גם לישראל ובמהרה התפשטה כמו אש בשדה קוצים.
אז אם אי פעם צפיתם בקליפ ישראלי ותהיתם מה לעזאזל הוא קשור לשיר, קבלו את הגרסאות שמציגות פרשנות מילולית למה שקורה על המסך בכמה מהקליפים המילוליים הישראלים היותר מוצלחים ומשעשעים וגם בקטע הפתיחה של "דקסטר". היינו כוללים את עומר אדם, אתניקס, וכוכבי לה לה לנד אבל הם כבר נטחנו עד דק ובחרנו להציג את הקליפים המעט פחות מפורסמים.

 

הראל סקעת – מילים

בקליפ של הראל סקעת לשירו מילים, אותו ביצע באירוויזיון, נוסע סקעת בטנדר לעבר הרי המדבר, שם הוא מוצא חלקת אדמה, מציב בה רהיטים, ובהמשך נמלא בהתקף זעם והורס את הרהיטים. לא הבנו איך מילות השיר קשורות למה שקורה בקליפ, אבל הגרסא המילולית, שמתחילה במילים "שוב נוסע סתם, מבט של מסומם, ג'אנק על גג המכונית", עושה קצת סדר. כדאי גם לציין שהזמר בקליפ המילולי מפגין כשרון רב ונשמע ממש כמו סקעת.

לירן דנינו – ללכת

נתן סבן הוא יוצר פורה של קליפים מילוליים שיצר גרסאות מילוליות ל"תותים" של אתניקס ו-"הופה" של עומר אדם, אשר זכו להצלחה גדולה, וגם גרסאות לברי סחרוף, דודו אהרון ועוד. בגרסא המילולית לשירו של לירן דנינו, "ללכת", נתן סבן שר "אני דנינו עם לוק של ואדים" ונשמע כמו לירן דנינו, בביצוע מוצלח ומשעשע לקליפ.

בקליפ מילולי נוסף מתוצרתו של נתן סבן, מאי לוי נכנסת לנעליה של יובל דיין מהתכנית The Voice, ושרה את הגרסא המילולית לשיר "שאריות של החיים" שבוצע בחלק האודישנים של התכנית. נתן סבן, הפעם, מלווה ומבצע את הקולות של השופטים ובסוף השיר מפציע בתור אביב גפן שמודה "יש לי קול של צפרדע".

היוצרים של הקליפ המילולי לשיר של משינה "בדרך אל הים" מתגאים בביצוע הגרסא המילולית הישראלית הראשונה. בקליפ של השיר, שמתהדר באפקטים ותפאורה מהגרועים שנראו בקליפים ישראליים, חברי הלהקה עפים על בלון פורח ובהמשך נופלים ממנו אל מעמקי הים וממשיכים לשיר בין הדגים. נשמע דבילי ולא קשור? הקליפ המילולי עושה קצת סדר...

היוצר של הקטע האחרון הוא יובל בינדר, שהצטרף לאחרונה לצוות המגישים של "צינור לילה" בערוץ 10 ואשר התפרסם בשיר "סגרו את הפייסבוק" בו דיבב את השיר "אקונה מטאטה" ממלך האריות של דיסני ובהמשך דיבב שירים נוספים הלקוחים מסרטי דיסני. הקליפ שכאן הוא גרסא מילולית לקטע הפתיחה של הסדרה עטורת השבחים, דקסטר. הגרסא המקורית אמנם לא כללה מילים אבל בינדר דאג להדביק משמעות לוידאו המצוין והמורבידי שפותח כל פרק בסדרה.

איזה מין הורים.

איזה מין הורים
מסתבר שיש הורים עם חוש הומור מעוות שלשם השעשוע או החינוך מותחים את ילדיהם במתיחות מצחיקות…

בית ספר למוזיקה – גרסת צפון קוריאה

צפון קוריאה
ילדים קטנים מנגנים יצירות מורכבות בגיטרות, פסנתר וכינור, ומתופפים במיומנות גבוהה בכלי…

קאברים לא שגרתיים

קאברים לא שגרתיים
רבים מנסים. מעטים מצליחים. ביצוע קאבר לשיר מוכר והפיכתו לויראלי מצריך מעט יותר מכשרון…

על צבים וחתולים

צבים וחתולים לא מסתובבים בדרך כלל באותה חברה. לכן, משעשע ומפתיע לגלות שאפילו צבים וחתולים…

כתבות נוספות...

הבאר השנייה של רחובות

הבאר השנייה של רחובות

אי שם באמצע הרחוב בליבה של רחובות. בין קרית המדע בצפון ושכונות שערים ומרמורק בדרום עומד…
קאברים לא שגרתיים

קאברים לא שגרתיים

רבים מנסים. מעטים מצליחים. ביצוע קאבר לשיר מוכר והפיכתו לויראלי מצריך מעט יותר מכשרון…

המשחקים שלנו

תפזורת נצרות
תפזורת פירות הדר
באבלסון
סוליטר עכביש
תפזורת נגיף קורונה
תפזורת סדרות טלוויזיה חו''ל
color pic-a-pix
משחק זיכרון דגלים
הזזת קוביות